O mnie

 

cropped-aleksandra-c582ukasiewicz1.jpg

Nazywam się Aleksandra Łukasiewicz. Posiadam doświadczenie w pracy z grupą, w pracy indywidualnej oraz w pracy z parami i rodzinami.  Nawiązuję dobry kontakt z osobami młodymi. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne realizowane przez MABOR. Szkolenie jest atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Sekcję Terapii Rodzin, a jego program spełnia również kryteria European Association of Psychotherapy. Swoją pracę regularnie poddaje superwizjom, by zapewnić najwyższą jakość świadczonej przeze mnie pomocy.

Od 15 lat pomagam osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych. Ukończyłam całościowe, specjalistyczne szkolenie w dziedzinie uzależnienia od narkotyków i w 2006 roku uzyskałam Certyfikat Ministra Zdrowia w zakresie specjalisty terapii uzależnień. W 2013 roku ukończyłam szkolenie w zakresie wykorzystania dialogu motywującego w pracy terapeutycznej.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób z problemami z obszaru nadużywania substancji psychoaktywnych oraz zaburzeń behawioralnych, wykorzystując między innymi podejście zorientowane na ograniczenie szkód. Posiadam również przygotowanie specjalistyczne do pracy z osobami z zaburzeniami współwystępującymi w uzależnieniach.  Udzielam wsparcia rodzinom osób, u których występują zaburzenia. W prowadzonych przeze mnie oddziaływaniach rodzina aktywnie uczestniczy, nie jest oderwana od osoby bliskiej, dzięki czemu rozumie, na czym polega terapia i jakie zmiany zachodzą w pacjencie.

W mojej pracy bardzo ważne są zasady etyczne dlatego  nie oceniam postępowania swoich klientów, nie ujawniam informacji od nich uzyskanych, podejmuję się zadań zgodnych z moimi kompetencjami i stale pracuję nad poszerzeniem swoich kompetencji.